הרבה על בנות וקצת על בנים

היום נדבר על בנות (ילדות, מתבגרות, נשים) באומנות לחימה – אתן לכן הבנות את הסיבות, למה בכלל כדאי לכן להתחיל ללמוד אומנות לחימה… רגע בנים לאן אתם הולכים?!! כדאי גם לכם להישאר כי כל דבר שעוזר לכם להבין אותנו הנשים רק יכול לתרום לא? 

נתחיל עם המלצה לסרט! מכירים את הסרט בילי אליוט? אחד הסרטים האהובים עליי – כן כן הכי סרט בנות שיש – כדאי לכם לראות את זה (ולכל הבנים תראו גם! אני מבטיחה לא לגלות…😉). בכל אופן למי שלא מכיר (או לא מוכן להודות שמכיר), הסרט הוא על ילד ממעמד הפועלים בצפון אנגליה שרוצה ללמוד בלט, והאבא הקשוח אומר במבטא מאוד מגניב: 

BALLET IS FOR LASSIES- BOYS DO FOOTBALL,  BOYS DO WRESTLING 

בקיצ'ר –  בלט זה לילדות – בנים עושים כדורגל או היאבקות.

הסרט מתרחש בשנות ה 70 של אנגליה וחלפו 50 שנה מאז. 

אז מה השתנה מאז?

הרבה מאוד ולא מספיק. כרגע בוו-ווי גונג פו חולון, יש לנו 10 בנות (2 מהן נינג'ות חמודות מהנוער הצעיר!)  וזה מהווה אולי 20% מכל המתאמנים. אז זה לא הרבה נכון? אבל הייתם צריכים לראות לפני 6 שנים כשהתחלתי להתאמן בשיטה הייתי הבת היחידה באימונים בחולון. אז זה גידול מאוד מאוד יפה וכל כמה שבועות מגיעה עוד בחורה לאימון ניסיון וכולנו שמחים מאוד לקבל אותה ולעזור לה להתאקלם בצורה הטובה ביותר. 

תקשיבו, לא כל בחורה חייבת להתאמן באומנות לחימה, כמו שלא כל בן חייב לעשות בלט (אלא אם אתם ממש מתעקשים) – אבל לפחות שכל בת תדע שזה אפשרי אם היא רק רוצה, שתבין מה היא תרוויח מזה – אז הנה 8 סיבות למה כדאי לבנות ללמוד אומנות לחימה:

  1. כדאי שתלמדי להגן על עצמך (כל הסבר נוסף מיותר לצערי) – ואפשר לעשות את זה הכי טוב בקבוצה מעורבת כמו שלנו. 
  2. הביטחון העצמי שלך יעלה – את תהיי עוצמתית יותר, נחושה, חדורת מטרה וחזקה מאוד עם הרבה ביטחון עצמי. וכל זה כמובן יתורגם לתחומים אחרים של החיים שלך.
  3. את תהיה חזקה מנטלית – תוכיחי לעצמך שאת יכולה להשיג את הבלתי אפשרי ותנפצי שוב ושוב את תקרת הזכוכית של עצמך (ובגלל שאת באומנות לחימה, אז תוכלי אפילו לנפץ אותה עם אצבע אחת!).
  4. תהיי יותר חזקה פיזית ויותר בכושר – אין הרבה ענפי ספורט שמערבים כל כך הרבה מרכיבים של כושר גופני – כוח, כוח מתפרץ, קרדיו, שיווי משקל, מהירות, זריזות, מוביליות וגמישות. ועל הדרך מבלי להרגיש את תהיי גם מגה-חטובה, אני מבטיחה!
  5. תדעי לכבד את הגוף שלך – הגוף שלך זה הנשק שלך, אז את תרצי גם לחזק אותו וגם לשמור עליו ולפעמים להקשיב לו ולפעמים לא להקשיב לו (כשהוא אומר לך שהוא לא יכול את אומרת לו שהוא כן יכול), ותזיני אותו עם תזונה נכונה והרגלים בריאים. 
  6. את תנקי את הראש שלך בכל אימון, תעלימי את הסטרס והמתח או הכעס בחיים שלך. 
  7. תקבלי תחושת משפחה וקהילה – תקיפי את עצמך עם אנשים סופר-איכותיים  שתתאמני איתם ו"נגדם", ואחרי האימון תתחבקי איתם ותהיו החברים הכי טובים – מילה שלי. 
  8. אושר – אז השגת מטרות, כבשת יעדים והגעת לפסגות חדשות, ניסית דברים חדשים, נכשלת, קמת ונכשלת שוב, וקמת שוב וניצחת! אין תחושה יותר עילאית מזו. תחזרי הביתה סחוטה (מזיעה) אבל מאושרת.

אז בעצם מה השתנה משנות ה-70 בהן מתרחש הסרט בילי אליוט?

זה שאנחנו לא צריכות לבחור – כל האופציות פתוחות לנו – אנחנו יכולות גם לעשות בלט וגם ללכת מכות. וגם אם השינוי בחברה או התפיסה הוא איטי, זה לגמרי קורה.  

אז בנות רק תקחו החלטה ותבואו לקבוצות הנוער שלנו או לבוגרים – מחכים לכן.

רוצות לשמוע איך אני התחלתי להתאמן בשיטה? מוזמנות (וגם מוזמנים כמובן) לקרוא על זה בפוסט מספר 1 כאן בבלוג!