וו-ווי – נעים להיות ספונטניים

החזון של בית הספר לאומנות הלחימה בחולון של המאמן ליאור ורדי, בשיטת Wu Wei Gung Fu,
הוא לעזור לאנשים רגילים להשיג תוצאות בלתי רגילות: להפוך למתאמנים נחושים, מסוגלים ובטוחים יותר, וליהנות מדרך של למידה, אימונים ולחימה.
lior

אומנויות לחימה ותנועה ספונטנית

Wu Wei Gung Fu ('התנועה הספונטנית') היא אומנות לחימה מודרנית להגנה עצמית, לחימה ואימונים. השיטה נוסדה בארצות הברית בתחילת שנות ה-70 על ידי פרופסור ג'וזף קאולס, שהיה מתלמידיו הראשונים של ברוס לי. פרופסור קאולס ראה עצמו כממשיך תורתו של ברוס לי, ויחד עם ממשיך דרכו בישראל סי-ג'ו אייל קורן - נוצרו פיתוחים נוספים לשיטה במטרה לטפח במתאמנים יכולת התמודדות עם מצבי תקיפה אופייניים, אתגרים בחיי היום יום וביסוס מנטליות של הצלחה.

מכאן ניתן להבין שאומנות הלחימה Wu Wei Gung Fu היא שיטה מודרנית של גונג-פו, ואינה שיטה מסורתית. השיטה משלבת גישה אינטנסיבית לאימונים גופניים ומגע, עם סקרנות עמוקה ללמוד ולרכוש מגוון רחב של כלים ללחימה, הגנה עצמית ותנועה.

lior

למי מתאימים האימונים?

בית הספר שלנו פתוח בפני קהל רחב ומגוון:
· קבוצות בוגרים, נוער ונוער צעיר
· שיעורי מתחילים ושיעורי ממשיכים
· פעילויות העשרה, חלקן פתוחות לקהל הרחב

האימונים מיועדים לאנשים המעוניינים לצאת לדרך של שיפור והתמדה עקביים, והם נערכים בקבוצה אורגנית המאפשרת צמיחה ולמידה בתהליך אישי, אך משותף.

העבודה הקבוצתית מפרה וממלאת את המתאמנים באנרגיות נוספות מהשותפים לאימונים, מתוך תחושת משפחתיות ומחויבות אמיתית לתהליך השיפור.

lior

נערים ונערות

אנו מאמינים שכבר בגיל צעיר ניתן להתאמן ברצינות ובאינטנסיביות, תוך למידת הערכים והרעיונות החיוביים הטמונים בעולם אומנויות הלחימה.

לצד יכולות ההגנה העצמית והכושר המשופרים, המתאמנים הצעירים מפתחים מודעות סביבתית, מקבלים כלים להתמודדות עם קשיים ולומדים על יתרונות יכולות ההתמדה והלמידה העצמאית.

בנוסף, האימונים תורמים לכושר הריכוז והלמידה של ילדים ונוער, מה שבא לידי ביטוי גם בחיים שמחוץ לאולם.

האימונים בשיטת הוו-ווי בחולון הם מאתגרים ומאפשרים למתאמנים – גברים, נשים ונוער – לשלב תנועה וחשיבה ולצמוח תוך הנאה משלל יתרונות:

· פיתוח יכולת אמיתית להגנה עצמית מציאותית
· גילוי נקודות החוזק האישיות
· פריקת מתחים, שחרור אנרגיות וביסוס תחושת ביטחון
· חיזוק הגוף
· היכרות עם אנשים תומכים
· שיפור הבריאות.

lior

למה וו-ווי?

אומנות הלחימה וו-ווי מבוססת על שיטתו של ברוס לי. שיטה זו משלבת מרכיבים מאומנויות לחימה רבות למטרות הגנה עצמית ופיתוח אישי של המתאמנים, נוסף לפיתוחים שונים ייחודיים ששולבו בשיטה כדי להתאימה למציאות הישראלית ולהתפתחויות בעולם אומנויות הלחימה המודרני.

יתרונותיה של שיטת וו-ווי, לפיכך, הם רבים ורלוונטיים לתחומי חיינו השונים:

· ללמוד להגן על עצמכם – לא רק שתרגישו חזקים ונמרצים כמו שלא ידעתם שאתם יכולים, גם תרכשו כלים ומיומנויות שיסייעו לכם להגן על עצמכם במצבים מאיימים ו/או מסוכנים. אמרתם ביטחון ומסוגלות עצמית, אמרתם וו-ווי.

· לשחרר לחצים – אחרי יום שלם של לימודים/עבודה והתמודדות עם לחצים ודרישות, אימון וו-ווי מספק רגעים של פורקן ושחרור לחצים דרך מפגש מחודש עם הכוחות והיכולות שלכם.

· לפתח חוסן מנטלי – שיטת וו-ווי מעניקה למתאמנים מגוון כלים ודרכי חשיבה חדשות להתמודדות עם אתגרים פיזיים ומנטליים ולחיזוק תחושת הביטחון העצמי.

· ללמוד לשמור על קשב ומיקוד – הודות לאימון וו-ווי תלמדו כיצד להיות ממוקדים ונוכחים במשימה ובתרגיל, כסוג של מדיטציה בתנועה.

· לשפר את הקואורדינציה והיציבות – אומן לחימה טוב חייב להיות יציב ובעל קואורדינציה טובה. המיומנויות הנרכשות הללו ימשיכו איתכם גם להתמודדויות נוספות בחיי היומיום ויעזרו לכם לחוש נטועים היטב על הקרקע.

lior

מה לומדים באימונים?

כדי לבנות סט של כלים איכותיים להתמודדות פיזית ומנטלית, האימונים בשיטה משלבים מרכיבים מאומנויות לחימה רבות – התמודדות מול מצבי תקיפה אופייניים, טכניקות הגנה והתקפה, כושר גופני המשלב אירובי, כוח ומוביליטי, עבודת ידיים ורגליים, נעילות, הכנעות והטלות, התמודדות מול כלי נשק, קרבות, פיתוח מודעות סביבתית, שליטה גופנית, הבנת המדע שמאחורי התנועה ועוד.

העיקרון המנחה באימונים הוא להקנות לתלמידים יכולת לבצע "וו-ווי " (פעולה ספונטנית) בתוך מצבי לחימה: כלומר פעולה יעילה ללא תכנון מראש, שנותנת את הפיתרון הכי מותאם למצב נתון. לא מדובר בחוסר עשייה, או פעולה אקראית, אלא בפעולה שמתבצעת בהתאם לנסיבות.

lior

היכן מתקיימים השיעורים ומתי?

שעות האימונים והמיקומים משתנים בהתאם למסגרת ולקבוצה.

לחצו כאן על מנת לצפות בלוח השיעורים המעודכן ולמצוא את שעות האימונים הנכונות עבורכם.

קבוצות בוגרים ונוער – אומנות לחימה

קבוצת מתחילים – ימי ראשון ורביעי בערב
קבוצת ממשיכים – ימי ראשון ורביעי בערב

קבוצות נוער צעיר (גילאי 14-10) – אומנות לחימה

קבוצת מתחילים – ימי שני וחמישי בערב
קבוצת ממשיכים – ימי שני וחמישי בערב

שיעורי MOBILITY – תנועתיות וגמישות ב-ZOOM

שיעור קבוצתי ב-ZOOM – ימי שלישי ערב ושישי בוקר

* ההרשמה לאימונים מותנית בהשתתפות באימון היכרות ובכשירות רפואית

שיעורי Movement – בקרוב…

lior

תנאי קבלה

כדי להתחיל באימונים יהיה עליכם:
להשתתף באימון היכרות
להציג כשירות רפואית
לעבור התאמה לפי גיל

קבוצות הנוער הצעיר מיועדות לילדים בגילאי 14-10 בלבד. .

מתאים גם למתחילים, ללא רקע מקדים או כושר גופני.

lior

יכולות שייקחו אתכם עוד כמה צעדים קדימה - מוביליטי ותנועה

מעבר לאימונים באומנות הלחימה, אנו מזמינים אתכם לשדרג את עצמכם, תנועתית וגופנית עם שיעורי Movement (בקרוב...) ושיעורי Mobility - שיהפכו אתכם לגמישים אף יותר, עמידים בפני פציעות, חזקים, ובטוחים יותר בגוף שלכם, בשמירה עליו לאורך שנים, ובטיפוח שלו.

שיעורי מוביליטי מתקיימים בזום פעמיים בשבוע בעלות סמלית ביותר, ומטרתם לתת למשתתפים כלים להבנה עמוקה של פיתוח גמישות והגנה מפני פציעות.
שיעורי מובמנט המתוכננים להתקיים בקרוב, ממוקדים בתרגולים תנועתיים רחבים ומגוונים ואתם מוזמנים לקרוא עליהם כאן:
לחצו כאן לפרטים נוספים.

המיקומים שלנו

רחוב הברקן 18, חולון