שלמות דרך אימון

הגנה עצמית, כושר גופני, שיפור אישי, השבחה של הנפש והגוף בכל המישורים - החל מקבלת המסוגלות והביטחון להתגונן מתקיפה, ועד להבנה טובה יותר של גוף האדם ומה עושה לכם טוב.
בוו-ווי גונג-פו אנחנו רוצים לרוץ איתכם למרחקים ארוכים, לשנים ארוכות של אימונים ולמידה, ולכן דרך הלימוד שלנו הדרגתית, והאימונים מכילים כלים ממגוון רחב של אומנויות לחימה ושיטות אימון.
lior

אומנות לחימה שלמה

האימונים בשיטת Wu Wei Gung Fu בנויים מרבדים שונים של למידה. כל רובד הוא בעל חשיבות ועוצמה משלו, והמכלול של הרבדים כולם מתלכד לכדי אומנות לחימה שלמה:

הגנה עצמית

הגנה על אחרים

לחימה לשם הכנעה

פיתוח ושכלול יכולות מנטליות

האומנות שבלחימה

פיתוח יכולות גופניות מתקדמות

התעמקות בעקרונות הוו-ווי ויישומם בחיי היומיום

lior

שורשים בעבר, ענפים בהווה

שורשי הוו-ווי נטועים אומנם עמוק בגישות עתיקות יומין, אך השיטה עצמה היא מודרנית ותחילתה באמצע המאה העשרים בבית ספרו של ברוס לי. מייסד השיטה הוא פרופ' ג'וזף קאולס, אחד מתלמידיו הראשונים, שלמד אצל ברוס לי בבית ספרו הראשון בסיאטל.

השיטה עברה מאז פיתוחים רבים, בייחוד בידי ראש השיטה העולמי הנוכחי, סי-ג'ו אייל קורן. סי-ג'ו קורן החל ללמד את השיטה בארץ משנת 1986, ולאחר שהתאים את אופי האימונים למציאות המודרנית וצבר יותר מעשרים שנות ניסיון של הוראת אומנות הלחימה בישראל – קיבל ב-2006 את ראשות השיטה ממייסדה.

שיטת וו-ווי רותמת את הידע שנצבר באומנויות הלחימה הסיניות לטובת העשרתו והתאמתו לעידן שלנו. הוו-ווי היא שיטה המשלבת אלמנטים טכניים ומנטליים מענפים שונים: אגרוף מערבי, ג'יו-ג'יטסו, מואי-טאי, סמבו רוסי,אומנויות נשק פיליפיניות ושיטות נוספות.

lior

הגנה עצמית בדרך הוו-ווי

על פי גישת הוו-ווי, סיטואציות המצריכות הגנה עצמית אינן קרבות זירה או תחרויות בהן עלינו להפגין עליונות, אלא מצבים מסכני חיים בהם מטרתנו היא הבטחת הביטחון האישי שלנו.

הגנה עצמית, על פי גישת הוו-ווי, אינה מיועדת להכניע או לנצח את היריב. בסיטואציה אלימה ההגנה העצמית היא היכולת לפעול ולהגיב באופן שימזער נזקים – לנו ולתוקפים. השיטה מלמדת כיצד להגיב במהירות, לנתק מגע ולצאת מחוץ לטווח הסכנה ברגע שישנה הזדמנות, מבלי שיעלה צורך לנטרל את היריב או להביאו למצב שאינו יכול לזוז.

בכדי שעקרונות אלה יוטמעו באורח החיים ויהפכו לחלק מדרך החשיבה שלנו, עלינו להתמיד באימונים ולהכין עצמנו לקראת תרחישים שונים. הפיכת האימונים לחלק משגרת יומנו תעזור לנו לפתח את הכלים הדרושים להתמודדות במצבים יוצאי דופן ובלתי צפויים.

לקריאה נוספת על הגנה עצמית באימונים קראו עוד באתרו של לו-סי גיורא אורמן, מורה בכיר בשיטה - לחצו כאן

lior

כושר גופני, כושר קרבי

פיתוח הכושר הגופני הוא חלק בלתי נפרד מאימוני הוו-ווי. הכושר הגופני חשוב לחוזק, גמישות והטמעת תחושת ביטחון בגוף וביכולת. האימונים הגופניים מגוונים וכוללים אימוני אירובי וסיבולת, תרגולי כוח וכוח מתפרץ, אימוני משקל גוף, תרגולים לשיפור הגמישות וקואורדינציה, תרגולי מוביליטי ועוד.

האימונים בבית הספר ובקבוצות התרגול מותאמים לרמות יכולת שונות, ומטרתם לאתגר את המתאמנים בכדי להמשיך ולהשתפר באופן תמידי. הן בקבוצות הנוער הצעיר והן בקבוצות הבוגרים – פיתוח ההרגלים הנכונים של חיזוק ותחזוקת הגוף משרת את המתאמנים ומשפר את איכות החיים גם מחוץ לאימונים.

מעבר לאימונים עצמם, אנו מקנים לתלמידים בסיס של ידע מועיל ומקיף – כיצד להתאמן נכון, חכם ובאופן בונה; המתאמנים לומדים מה לעשות ומה לא לעשות, איך מתאמנים נכון בבית, פיתוח הרגלים בריאים של תזונה ושינה, וכיצד לשמור על בריאות ובטיחות לאורך שנים רבות של אימונים.

lior

פיתוח אישי

יכולות ההגנה והיכולות הפיזיות עומדות בבסיס השיטה, אך מעבר לכך מיועדים האימונים להתפתחות מנטלית ונפשית:

· שיפור המודעות הסביבתית והעצמית
· פיתוח יכולת התמודדות עם אתגרים ומצבי הפתעה
· קבלת ביטחון עצמי המבוסס על חוסן מנטלי
· גילוי נקודות החוזק האישיות ושיפור נקודות החולשה
· מיצוי הפוטנציאל האישי והכישרון הטמון בכל מתאמן ומתאמנת
· פריצת גבולות ויציאה מאזורי נוחות
· הקניית הרגלי חיים בריאים
· אימוץ מנטליות של שיפור מתמיד


"אומן לחימה רואה מטרה ומשפר את עצמו על מנת להשיג אותה.
הוא הופך לאדם חדש בכל פעם"

lior

לנוער צעיר - גילוי מחדש והתבגרות חיובית

בגישת העבודה היסודית שמובילה את האימונים שלנו, קבוצות הנוער הצעיר למתבגרים ומתבגרות משמשות כחממה מיוחדת לטפח התנהגות חיובית ובריאה כבר בגילאים צעירים.


החל מהתמודדות עם קשיים פיזיים, דרך למידה של אימון גופני נכון, ועד לערכים וצורת התנהגות מול עצמם ואחרים - אנחנו מאמינים בפוטנציאל העצום של הנוער גם ב"דור המסכים" של היום.

אנחנו מלמדים בקבוצות הנוער הצעיר על פי אותם עקרונות של הלימודים בקבוצות הבוגרים - ואנחנו לא "עושים הנחות". אנחנו שמים אחריות רבה על התלמידים ומעודדים אותם לאמץ אותה. אנחנו דואגים שהאימונים יהיו מאתגרים לכל הרמות (גם לגדולים וגם לקטנים, גם לחדשים וגם לותיקים), ואנחנו דואגים לשחרר אותם שוב ושוב מהמרדף "להוכיח" - אלא פשוט להנות מהדרך.

כך, אנחנו שואפים גם להבהיר באופן מוחלט את ההבדל בין אימונים באומנות לחימה לבין שימוש באלימות, מתי מותר או אסור להשתמש בחומר הנלמד מחוץ לאולם, התלמידים לומדים את הערך של התנהגות חיובית כלפי חבריהם לאימון, כלפי האתגרים שעולים באימון - ומצליחים לגלות בעצמם צדדים חדשים ומעניינים לאורך תקופת האימונים וההתבגרות.

אנחנו מאמינים שהלימודים באומנות לחימה צריכים להיות יותר מ"חוג" כיפי ומהנה, אלא מקום שבו יש למידה אמיתית ומשמעותית - שמשרתת את התלמידים לאורך שנים רבות. וכשלומדים באמת ומרגישים התקדמות - ההנאה מגיעה בהחלט!

המיקומים שלנו

רחוב הברקן 18, חולון